Jest rok 2077: Jack Harper (Cruise) stacjonuje na ewakuowanej Ziemi, serwisując niesprawne drony. Jego misja jako część operacji mającej na celu zabezpieczenie niezbędnych surowców po dekadach wojen z obcymi dobiega końca. Za dwa tygodnie Harper dołączy do grupy ocalałych przebywających w kolonii, na księżycu Saturna – Tytanie, z dala od zniszczonego wojną świata, który kiedyś nazywał domem. Życie patrolującego niebo z wysokości tysięcy metrów Jacka ulega drastycznej zmianie, kiedy ratuje z rozbitego statku kosmicznego piękną nieznajomą. Pojawienie się kobiety daje początek łańcuchowi wydarzeń, które zmuszają Jacka do podania w wątpliwość wszystkiego, co do tej pory wiedział. Odkrywając szokującą prawdę, która łączy go z Ziemią z przeszłości, Jack zostaje zmuszony do licznych aktów odwagi. Los ludzkości spoczywa teraz w rękach człowieka, który wierzył, że nasz świat wkrótce zostanie stracony na zawsze

gatunek: Akcja/Sci-Fi

produkcja: USA

premiera: 19 kwietnia 2013 (Polska) 10 kwietnia 2013 (świat)

reżyseria: Joseph Kosinski

Obsada:

Tom Cruise

Morgan Freeman

Olga Kurylenko

Agent Secret Service – Banning – popada w niełaskę prezydenta USA po tragicznym w skutkach wypadku. Zostaje odsunięty od służby bezpośrednio przy głowie państwa i oddelegowany do najmniej prestiżowych zajęć. Wszystko ulega zmianie, gdy Biały Dom zostaje zaatakowany przez terrorystów uzbrojonych w niesamowitą technologię, unieszkodliwiającą cały lokalny system obrony. Wszystkie próby odbicia budynku, przeprowadzone przez Pentagon, kończą się niepowodzeniem. Ostatnią szansą na uratowanie prezydenta jest Banning, który po latach służby zna Biały Dom jak własną kieszeń.

gatunek: Thriller/Akcja

produkcja: USA

premiera: 20 marca 2013 (świat)

reżyseria: Antoine Fuqua

Obsada:

Gerard Butler

Aaron Eckhart

Finley Jacobsen

Warner Bros Animation we współpracy ze Spiffy Pictures przedstawiają Scooby-Doo w zupełnie nowej, uroczej i zabawnej formie wizualnej – świecie animacji kukiełkowej. W tym filmie pełnometrażowym Superpies po raz pierwszy występuje jako pluszak. Scooby, Shaggy, Velma, Daphne i Freddie wracają do swoich dziecięcych (oraz szczenięcych) lat i przeżywają zupełnie nowe przygody. Młodsi, i nieco mniej mądrzejsi, bohaterowie rozwiązują kolejne zagadki oraz demaskują złoczyńców, pomimo tego, że nie zawsze wszystko układa się zgodnie z ich planem.

gatunek: Animacja/Familijny/Przygodowy

produkcja: USA

premiera: 23 lipca 2013 (świat)

reżyseria: Jomac Noph

Pełnometrażowy film spod znaku Lego na podstawie jednej z najlepiej sprzedających się gier video na świecie! Batman, Robin, Superman i inni bohaterowie Ligi Sprawiedliwych walczą ze złem klocek po klocku. Aby ocalić Gotham City muszą się zmierzyć z dwoma czarnymi charakterami – Jokerem i Lexem Luthorem. Moc Superbohaterów DC w świecie Lego! To zupełnie Nowa Liga!

gatunek: Animacja/Przygodowy

produkcja: USA/Wielka Brytania

premiera: 21 maja 2013 (świat)

reżyseria: Jon Burton

Obsada ( Głos) :

Clancy Brown

Lex Luthor

Kari Wahlgren

Laura Bailey

Dwayne Johnson („W pogoni za zemstą”), Susan Sarandon („Klient”) i Barry Pepper („Władza”) w opartym na faktach filmie scenarzysty „Drogi do szczęścia”. Właściciel firmy budowlanej John Matthews (Dwayne Johnson) dowiaduje się, że jego syn trafił za kratki za handel narkotykami. Chłopakowi grozi niewspółmierny do winy wyrok – 10 lat więzienia. Zdesperowany ojciec chce mu pomóc za wszelką cenę. Za zgodą  agencji antynarkotykowej oraz prokurator stanowej (Susan Sarandon) postanawia przeniknąć do podziemnego światka przestępczego i działać tam w charakterze tajnego agenta. Misja jest potwornie niebezpieczna – aby ratować syna, John stawia na szali własne życie.

gatunek: Dramat/Thriller/Akcja

produkcja: USA /Zjednoczone Emiraty Arabskie

premiera: 21 lutego 2013 (świat)

reżyseria: Ric Roman Waugh

Obsada:

Dwayne Johnson

John Matthews

Susan Sarandon

Jon Bernthal

Pradawny spór ożywa, kiedy młody mężczyzna imieniem Jack Rządzi, a przerażającym światem olbrzymów. Olbrzymy, po raz pierwszy od stuleci uwolnione na ziemi, usiłują odzyskać panowanie holas Hoult) przypadkowo otwiera bramę między światem ludzi nad lądem, który kiedyś utraciły, a Jack musi stanąć do walki. W walce o królestwo, lud i miłość odważnej księżniczki musi zmierzyć się z niepokonanymi wojownikami, choć dotychczas wierzył, że istnieją tylko w legendach… Teraz sam może stać się legendą.

gatunek: Fantasy/Przygodowy

premiera: 27 lutego 2013 (świat)dukcja: USA

reżyseria: Bryan Singer

Obsada:

Nicholas Hou

Eleanor Tomlinsonlt

Ewan McGregor

Doskonała komedia w gwiazdorskiej obsadzie. Historia rywalizacji dwóch najpopularniejszych w Las Vegas magików – Burta Wonderstonea (Steve Carell) i Antona Marveltona (Steve Buscemi). Słynni iluzjoniści przez lata podbijali Las Vegas, zarabiając miliony na swoich sztuczkach. Do czasu aż na ich drodze pojawił się nowy ulubieniec tłumów, magik Steva Graya (Jim Carrey)… Poza królami komedii w filmie występują: Olivia Wilde, James Gandolfini oraz Alan Arkin.

OBsada:
Jim Carrey

Steve Carell

Olivia Wilde

gatunek: Komedia

produkcja: USA

premiera: 8 marca 2013 (świat)

reżyseria: Don Scardino

Victor (Colin Farrell) jest prawą ręką bossa podziemnego światka (Terrence Howard). Od pewnego czasu jego ludzie są systematycznie likwidowani przez nieuchwytnego mordercę, pozostawiającego na miejscu zbrodni tajemnicze wiadomości. Członkowie gangu za wszelka cenę usiłują namierzyć zabójcę. W międzyczasie Victor poznaje delikatną, subtelną dziewczynę z bloku naprzeciwko. Beatrice (Noomi Rapace) mieszka tam razem z matką (Isabelle Huppert). Para zaczyna się spotykać, i wkrótce okazuje się, że krucha Francuzka nie jest taką kobietą, jaką się wydaje. Owładnięta chęcią zemsty na ludziach, którzy kiedyś zrobili jej krzywdę, Beatice jest silna, zdeterminowana i inteligentna – szybko domyśla się, że Victor też ukrywa mroczną tajemnicę z przeszłości.

Obsada:
Collin Farrell

Noomi Rapace

Dominic Cooper

gatunek: Dramat/Thriller/Akcja

produkcja: USA

premiera: 8 marca 2013 (świat)

reżyseria: Niels Arden Oplev

„G.I. Joe: Odwet” jest sequelem hitu z 2009 roku „G.I. Joe: Czas Kobry”. Oddział Joe podczas rutynowej misji zostaje zdradzony i prawie całkowicie wymordowany. Ocaleli członkowie ekipy muszą dowiedzieć się, kto stoi za atakiem i wymierzyć mu sprawiedliwość w swoim stylu.

gatunek: Akcja

produkcja: USA

premiera: 12 kwietnia 2013 (Polska) 27 marca 2013 (świat)

reżyseria: Jon M. Chu

Obsada:

Bruce Willis

Channing Tatum

Dwayne Johnson

Przyszłość. Panowanie na Ziemi przejął niewidzialny wróg. Najeźdźcy opanowali ludzkie ciała umieszczając w nich Dusze, dla których ludzie są jedynie żywicielami. Dusze są z natury dobre, spokojne i łagodne, ale nie potrafią czuć jak my. Melanie – jedna z ostatnich wolnych istot, zostaje schwytana, a w jej ciele umieszczona zostaje Wagabunda. Jest to doświadczona dusza, która zamieszkiwała już na siedmiu planetach. Jej zadaniem jest poznanie wspomnień Melanie i odkrycie, gdzie jeszcze ukrywają się buntownicy czyli wolni ludzie. Zadanie okazuje się jednak o wiele trudniejsze niż można było przypuszczać. Melanie jest wyjątkowo silną osobowością i toczy z Wagabundą walkę o panowanie nad ciałem i umysłem. Co więcej – z czasem – Wagabunda poznaje wspomnienia dziewczyny o ukochanym mężczyźnie i sama zaczyna odczuwać coś dziwnego… Wkrótce Melanie i Wagabudna zawrą swoisty pakt i wyruszą na pustynię w poszukiwaniu mężczyzny bez którego nie potrafią żyć…

gatunek: Thriller Romans Sci-Fi

produkcja: USA

premiera: 5 kwietnia 2013 (Polska) 22 marca 2013 (świat)

reżyseria: Andrew Niccol

Obsada:

Saoirse Ronan

Jake Abel

© 2020 Videomoda Suffusion theme by Sayontan Sinha